کارگاه یک روزه عکس در باشگاه خبری-فرهنگی توانا برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس، کارگاه یک روزه “تاریکخانه دیجیتال و ویرایش عکس” از سوی  باشگاه خبری فرهنگی توانا با حضور جمعی از دانشجویان و علاقمندان عکاسی و تصویربرداری عصر امروز در محل دانشکده رسانه خبرگزاری فارس برگزار شد .

در ابتدای این جلسه شهاب الدین واجدیریال دبیر سرویس عکس باشگاه توانا در خصوص این دوره یک روزه گفت: معتقدیم که آموزش عکاسی در فضای مجازی امکان پذیر نیست و به همین منظور هم دوره های یک روزه اما پیوسته ای را برای آموزش عکاسی حرفه ای تدوین کرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به یکی از نواقص فعالیت عکاسی در میان علاقمندان به این رشته هنری، افزود : عدم فراگیری شیوه های ویرایش عکس و استفاده از نرم افزارهای این امر در میان برخی از عکاسان از مبتدی گرفته تا حرفه ای ایراد مهمی است که باید برطرف شود.

این مدرس عکاسی همچنین در خصوص ادامه این دوره ها در باشگاه خبری-فرهنگی توانا گفت: باشگاه توانا بخشی از ظرفیت خود را معطوف به ارتقاء توانمندی های علاقمندان به عکاسی و تصویربرداری کرده است و بدین منظور هم در کنار سلسه دوره های یک روزه آموزش عکاسی؛ دوره های متفاوتی را در سطوح مبتدی تا حرفه ای برای داوطلبان فعالیت در این عرصه تدارک دید ه است.

واجدی گفت: تا به امروز چهار نشست یک روزه با عنوان مرسوم “دورهمی های عکاسی” در برج میلاد، معراج الشهدای تهران، در بازار سنتی تجریش (امامزاده صالح ) برگزار شده و این پنجمین دوره یک روزه ای است که از سوی باشگاه خبری-فرهنگی توانا در دانشکده رسانه خبرگزاری فارس برگزار می شود.

دبیر سرویس عکس باشگاه توانا با اشاره به اقدام ویژه ای که برای شرکت کنندگان در این دوره ها برنامه ریزی شده گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته منتخبین دوره های مختلف یک روزه عکاسی ذیل گروه” عکاسان مسلمان” طی روزهای آتی با حضور در بهشت زهرای تهران از گلزار شهدا، زائران و خانواده های  شهدا به عکاسی و تصویربرداری خواهند پرداخت و سپس با داوری از میان تصاویر تدوین شده، برترین عکس ها با همکاری سازمان شهرداری تهران به صورت بیلبورد  در سطح شهر  منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *