مشارکت ۱۵ میلیون نفر در طرح ۱۴۵۱/ آغاز بکار طرح ۱۴۵۲ بلافاصله پس از پایان طرح امسال

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه طرح بزرگ قرآنی بشارت ۱۴۵۱ با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیما، میرباقری معاون سیمای جمهوری اسلامی ایران، جمعی از اهالی قرآن و هزاران نفر از شرکت‌کنندگان طرح در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور بیش از ۵ هزار چهره قرآنی برگزار شد، افرادی چون ابوالفضل بهرام‌پور، محمدحسین محمدزاده، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، حجت‌الاسلام حمید محمدی، احمد ابوالقاسمی، لاله افتخاری، احمد حاجی‌شریف، بهرام محمدی‌نیا، سیدعباس انجام، سیدعلیرضا ساری و بسیاری از چهره‌های قرآنی حضور داشتند.

مراسم با جمع‌خوانی آیاتی از قرآن کریم توسط تعدادی از حافظان نوجوان قرآن آغاز شد و در ادامه محمدحسین بهزادفر و محمد طه میرمحمد کاشی، دو نفر از حافظان جوان و نخبه قرآن کریم با حضور در صحنه به سوالات قرآنی حاضران پاسخ دادند.

همچنین از نکات جالب برنامه امروز جمع‌خوانی آیاتی از سوره مبارکه واقعه توسط بیش از هزار و ۳۰۰ حافظ قرآن بود که بخش اعظمی از این افراد، حافظان قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) بودند.

در این مراسم محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن طی سخنانی با اشاره به حضور بیش از هزار و ۵۰۰ حافظ قرآن در این مراسم گفت: بیش از ۵۰ نهاد و مؤسسه قرآنی در این طرح با ما همکاری داشتند و طرح ۱۴۵۱ با محوریت سوره‌های ملک و واقعه در ماه رمضان و فصل تابستان برگزار شد و خانه‌های ما را عطرآگین کرد.

وی این طرح را بزرگ‌ترین رویداد قرآنی رسانه‌محور دانست و افزود: امروز این اجتماع عظیم در این مکان برای تجدید میثاق با امام(ره) جمع شدند و پیام آنها به دنیا این است که ارادتمندان به اهل‌بیت(ع) و ایرانیان سینه‌هایشان مالامال از عشق به قرآن کریم است.

محمدزاده با اشاره به مشارکت بیش از ۱۵ میلیون نفر در طرح ۱۴۵۱ گفت: این استقبال در فاصله کوتاه نشانه عشق و ارادت مردم به قرآن کریم است و باید از این عشق و ارادت مردم تقدیر و تشکر کرد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از آغاز کار هیأت اندیشه‌ورز طرح ۱۴۵۲ برای سال آینده بلافاصله پس از پایان طرح امسال خبر داد و اضافه کرد: کار این طرح برای سال آینده بلافاصله کلید می‌خورد و ما سعی می‌کنیم که برای سال آینده این طرح با هنرنمایی دوستان در رسانه ملی و نهادها و مؤسسات این طرح سال آینده به صورت گسترده‌تر برگزار شده و شاهد اجتماع باشکوه‌تری باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس در ادامه مراسم، از خانواده دو شهید جهادگر که چندی پیش در اردوی جهادی در گیلانغرب به درجه رفیع شهادت نائل شدند،‌ یعنی شهیدان سیدمحمد حسینی و امین شیرازی تجلیل شد.

قرعه‌کشی اهدای جوایز به حاضران در آیین اختتامیه و قرعه‌کشی برگزیدگان طرح پایان‌بخش مراسم اختتامیه طرح ۱۴۵۱ بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *