تخصیص ۴۲٫۵ میلیارد تومان از بودجه قرآنی سال ۹۶ به خزانه ابلاغ شد

محمدرضا داودآبادی فراهانی رئیس کمیته تخصیص اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال ۱۰۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه قرآنی مصوب شد، اظهار داشت: در نیمه اول سال با رایزنی‌های صورت گرفته ۸۵ درصد از این بودجه ابلاغ شد اما تاکنون مبلغی از آن واریز نشده است.

وی از تلاش برای تخصیص اعتبارات قرآنی خبر داد و گفت: دستوراتی در سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است تا بخشی از بودجه قرآنی سال جاری تخصیص یابد.

داودآبادی فراهانی با بیان اینکه قرار است در مرحله اول ۵۰ درصد از بودجه ابلاغی تخصیص پیدا کند، خاطر نشان کرد: بنا بر دستور مسئولان، خزانه باید نیمی از ۸۵ میلیارد تومان بودجه ابلاغی را بررسی و در صورت تأمین اعتبار آن را تخصیص دهد.

رئیس کمیته تخصیص اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه بودجه قرآنی هم‌اکنون فرآیند ابلاغ به خزانه را طی می‌کند، گفت: امیدواریم این ۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده به زودی تخصیص پیدا کند تا دستگاه‌های مختلف بتوانند به خوبی برنامه‌های خود را اجرایی کنند.

به گزارش فارس، بودجه قرآنی سال ۹۶ نسبت به سال گذشته نصف شد به طوری که در مجلس شورای اسلامی ۱۰۰ میلیارد تومان برای سال جاری مصوب شد که ۸۵ درصد این بودجه در تابستان ابلاغ شد و قرار بود تا پایان تابستان تخصیص یابد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *