ششمین جشنواره ادبی «نسیم کلمات» فراخوان داد

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین جشنواره ادبی نسیم کلمات با موضوع «رسانه های جدید و نقش آن در خانواده پایدار» در قالب داستان کوتاه پاییز سالجاری در سطح شهر تهران برگزار می شود .

ملوک سیدآبادی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۴و رییس فرهنگسرای اخلاق با اشاره به سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص تحکیم خانواده و ارتقاء سرمایه اجتماعی بر پایه رضایت، انصاف، خدمت و احترام و مودت با تاکید به کارگیری یکپارچه ظرفیت های آموزشی _تربیتی در رسانه های کشور و مقابله موثر با جنگ نرم دشمنان برای فراپاشی و انحراف روابط خانوادگی، ششمین جشنواره ادبی داستان کوتاه « نسیم کلمات » با موضوع « رسانه های جدید و نقش آن در خانواده پایدار » در قالب داستان کوتاه برگزار می شود .
سیدآبادی فرهنگ سازی و تقویت تعاملات اخلاقی و ایجاد فرصت برای حضور مفید و موثر اعضای خانواده در کنار یکدیگر و استفاده موثر خانواده از اوقات فراغت به صورت جمعی را از رویکردهای این جشنواره برشمرد و افزود : آیات قرآن کریم، احادیث ائمه معصومین (علیهم السلام) و یا محورهای اعلامی از سوی مقام معظم رهبری که مورد الهام فکر اولیه برای نگارش داستان قرار گرفته و ویژگی های فکر اولیه داستانی را از جمله شرایط شرکت آثار در جشنواره ذکر کرد که محدودیتی نیز برای شرکت کنندگان وجود ندارد .
رییس فرهنگسرای اخلاق مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را ۲۸ آذر سالجاری اعلام کرد که شرکت کنندگان می توانند آثار خود را در یک فایل تایپی به همراه مشخصات شناسنامه ای به دبیرخانه جشنواره واقع در فرهنگسرای اخلاق یا به نشانی الکترونیکی  lib.akhlagh@yahoo.comارسال کنند و آثاری که در جشنواره های دیگر شرکت و حائز رتبه شده باشند داوری نخواهد شد. 
به گفته وی، جوایز نفرات اول تا سوم، یک دستگاه تبلت و نفرات چهارم و پنجم یک دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند به همراه لوح تقدیر است و به سایر هنرمندان که اثرشان برای چاپ در کتاب جشنواره انتخاب شود نیز لوح تقدیر و هدیه فرهنگی اهداء خواهد شد .
سیدآبادی به مشارکت کانون زنگ داستان در برگزاری جشنواره اشاره کرد که در تمام مراحل جشنواره زیر نظر نویسنده و مدرس ادبیات داستانی « ابوالفضل درخشنده » به عنوان دبیر علمی و مسئول هیات داوران با دبیرخانه جشنواره همکاری دارند .
دبیرخانه ششمین جشنواره « نسیم کلمات » در تهران، خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار، طبقه سوم فرهنگسرای اخلاق واقع است و شماره تلفن ۳۳۳۱۲۳۰۳ آماده پاسخگویی به سئوالات علاقمندان به شرکت در این جشنواره است .

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *