دلایل تأخیر در برگزاری هفته‌های قرآن و عترت وزارت ارشاد/ برپایی ۱۱ برنامه تا پایان سال

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، هفته‌های قرآن و عترت در سال‌های اخیر به همت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ارشاد در استان‌های مختلف برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری هفته‌های قرآن و عترت در استان‌ها، آگاهی‌بخشی از فرامین الهی، ترغیب مردم به گرایش بیشتر به سبک زندگی اسلامی ایرانی، اقتصاد مقاومتی، ایجاد رقابت سازنده بین اصحاب علم و هنر و فرهنگ، شناسایی استعدادهای بالقوه و معرفی استعدادهای بالفعل در سطح ملی و بین‌المللی، فعال کردن مؤسسات مردمی و دینی و همچنین ایجاد وحدت بین دستگاه‌های اجرایی و مذاهب اسلامی است.

امسال هفته‌های قرآن و عترت ارشاد در ابتدا قرار بود در ۱۵ و پس از آن در ۱۲ استان کشور برگزار شود اما بنا بر دلایلی این امر صورت نگرفت و مسئولان از برپایی این برنامه در ۱۱ استان کشور خبر دادند.

این امر در حالی است که با وجود گذشت ۹ ماه از سال هنوز هفته‌های قرآن و عترت در هیچ کدام از استان‌های منتخب برگزار نشده و تنها فراخوان برپایی آن منتشر شده است و به گفته مسئولان قرار است در سه ماه زمستان استان‌های منتخب اقدام به برگزاری هفته‌های قرآن و عترت کنند.

اصغر امیرنیا مدیر‌کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در گفت‌گو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری هفته‌های قرآن و عترت، گفت: ما تا پایان امسال هفته‌های قرآن و عترت را در ۱۱ استان کشور برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در نخستین گام هفته قرآن و عترت استان فارس به زودی برگزار می‌شود، به دلایل تأخیر در برگزاری این برنامه اشاره کرد و افزود: در نیمه اول امسال ماه مبارک رمضان بود که نمایشگاه بین‌المللی قرآن و نمایشگاه‌های قرآن استانی را داشتیم بر همین اساس فرصتی برای برپایی هفته‌های قرآن و عترت نبود.

امیرنیا عدم وصول اعتبارات و بودجه ارشاد را یکی دیگر از دلایل تأخیر در برگزاری هفته‌های قرآن و عترت دانست و گفت: امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات در سال آینده با برنامه‌ریزی بهتری اقدام کنیم. البته ما از حالا برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کرده و پیش‌بینی کردیم سال آینده تعداد استان‌های مجری هفته‌های قرآن و عترت را افزایش داده و در فواصل زمانی مناسب از نیمه اول سال ۱۳۹۷ برپا کنیم.

مدیر‌کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ارشاد با اشاره به برگزاری هفته‌های قرآن و عترت ارشاد در استانهای منتخب، خاطر نشان کرد: هفته‌های قرآن و عترت ارشاد امسال در ۱۱ استان‌ خوزستان، کرمان، سیستان‌وبلوچستان، قم مازندران، فارس، کهگیلویه‌وبویراحمد، قزوین، مرکزی، چهارمحال‌وبختیاری، هرمزگان و البرز برگزار می‌شود که البته تاکنون فراخوان‌های برخی جشنواره‌های این هفته‌های قرآن و عترت در استان‌ها منتشر شده است.

به گزارش فارس، تمامی هفته‌های قرآن و عترت ارشاد در ۱۱ استان کشور قرار است در سه ماه زمستان برگزار شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *