«کیت بلانشت» رئیس هیأت داوران جشنواره کن شد

به گزارش خبرگزاری فارس، کیت بلانشت» به عنوان رئیس هیأت داوران هفتاد و یکمین دوره فستیوال کن انتخاب شد. ریاست هیأت داوران جشنواره سینمایی کن برای دوازدهمین بار است که به یک زن محول می‌شود.

بلانشت در این باره گفته است: «من سال‌هاست که به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده به کن می‌آیم، اما تا کنون این لذت را نبرده‌ام که به سادگی و راحتی به تماشای این همه فیلم‌هایی بنشینم که در جریان این فستیوال فوق‌العاده به نمایش در می‌آیند.»

بلانشت همچنین تصریح کرد که برعهده‌داشتن ریاست هیأت داوران در جشنواره ۲۰۱۸ برای او موهبت و در عین حال مسئولیتی بزرگ است.

این ستاره‌ استرالیایی که تا کنون دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده، جانشین پدرو آلمودووار، فیلمساز مشهور اسپانیایی خواهد بود که سال گذشته در رأس هیأت داوران جشنواره کن قرار داشت.

ناظران و تحلیلگران سینمایی انتخاب کیت بلانشت به ریاست هیأت داوران جشنواره کن را پیامی سیاسی ارزیابی کرده‌اند. بلانشت در سال گذشته یکی از نخستین بازیگرانی بود که به تعرض‌های جنسی علیه زنان در محل کار اعتراض کرده بود.

این ستاره استرالیایی در کنار مریل استریپ و ناتالی پورتمن از بنیانگذاران کمپین «وقت به سر آمده» (Times Up) بود که در آن بیش از ۳۰۰ هنرپیشه علیه تعرض و سوءاستفاده جنسی دست به اعتراض زدند.

هفتاد و یکمین دوره از جشنواره سینمایی کن در روزهای ۸ تا ۱۹ ماه می ۲۰۱۸ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *