ارکسترهای سمفونیک و ملی آهنگ ایران برای جام جهانی را می سازند/ مراسم بدرقه تیم ملی در تالار وحدت برگزار می شود

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، طی تفاهمنامه ای که دقایقی قبل میان بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال به امضا رسید مقرر شد مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال به جام جهانی، در تالار وحدت تهران برگزار شود.

در این تفاهمنامه که میان علی اکبر صفی پور مدیر عامل بنیاد رودکی و محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال به امضا رسید، مققر شد آهنگ ایران برای جام جهانی توسط دو ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران ساخته و اجرا شود.

علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی پیش از امضای تفاهم نامه مشترک گفت: ما اینجا برای امضای تفاهم نامه ساخت و اجرای سرود اعزام تیم ملی کشورمان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط ارکستر های بنیاد رودکی که ارکسترهای جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کرده ایم . در این تفاهم نامه قرار است که با محوریت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران کارهای مهمی طی چند ماه آینده در حوزه فعالیت های فرهنگی هنری این مجموعه پیش از آغاز جام جهانی صورت پذیرد . بر این اساس قرار است توسط آهنگسازان ، خوانندگان و شاعران مطرح کشورمان آثاری تولید و در روزهای منتهی به اعزام تیم ملی در تالار باشکوه وحدت با حضور اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان و بزرگان فرهنگ و هنر کشور اجرا شود.

محمدرضا ساکت دبیر کل فدراسیوم فوتبال نیز گفت: پیوند هنر و ورزش در آوردگاه جهانی همواره جزو مهم ترین اولویت های ما برای حضور پرشور ورزشکاران کشورمان بوده است.از این رو ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا برای شادی مردم و عظمت نام جمهوری اسلامی ایران کارهایی را انجام دهیم که این بار فعلا تصمیم بر این گرفته شد تا در ابتدا مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در جام جهانی در تالار وحدت تهران برگزار شود.

وی افزود: تلاش ما این است که اقدام مناسب و با شکوهی برای ایرانیان در روسیه فراهم شود . البته پیش از حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ما مراسم بدرقه هم داریم که در این مورد با تالار وحدت تهران به توافق رسیدیم و امیدوارم بتوانیم با برنامه هایی که در این حوزه انجام گرفته کارهای ارزشمندی اتفاق بیفتد.

ساکت در پایان گفت: به هر حال آنچه امروز درباره آن به قطعیت رسیدیم برگزاری مراسم بدرقه در تالار وحدت است که باید در بخش های اجرایی بررسی و ارزیابی ها انجام پذیرد و بعد شکل اجرایی پیدا کند. به هر حال عزیزان ما در تمامی بخش های فدراسیون فوتبال در تلاشند تا سازماندهی مناسبی برای آماده سازی تیم ملی فوتیال کشورمان انجام پذیرد کما اینکه طی روزهای اخیر نیز کارها به نوعی آغاز شده که امضای همین تفاهم نامه در عرصه هنر و موسیقی یکی از این موارد است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *