«خانه نیما یوشیج» دوباره ثبت ملی می‌شود

سپیده سیروس‌نیا معاون میراث فرهنگی اداره کل استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس اظهار داشت: ثبت مجدد خانه نیما یوشیج در منطقه دزاشیب تهران در جلسه شورای ثبت و حریم سازمان مطرح شد و اعضا با ثبت مجدد خانه نیما موافقت کردند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که معمولی مکانی که از لیست سازمان و فهرست ملی خارج شده باشد امکان ورود دوباره و ثبت را دارد گفت: باید موارد بررسی شود اما این ملک هنوز شماره ثبت ندارد ولی قاعدتا باید روال دادگان طی شود.

 

خبرنگار فارس در ادامه موضوع را از وکیل خانواده مالکان این ملک در منطقه نیاوران جویا شد که وی گفت: ثبت مجدد ملک با رضایت مالک امکان پذیر است که طبق ماده ۳ باید به مالک اطلاع داده شود.

لازم به توضیح است خانه نیما یوشیج در منطقه دزاششیب تهران مدتی است خبرساز شده و با توجه به بی اعتنایی سازمان میراث فرهنگی و خروج این ملک از فهرست ملی کشور مالکان قصد فروش آن را دارند از این رو مسئولان باید تدبیری اتخاذ کنند تا از میراث فرهنگی کشور حراست شود.

کاربری‌های متفاوت می‌تواند از خانه پدر شعر نو صورت گیرد، کافی است شهرداری تهران و یا متولیان همانند توجه ویژه به باشگاه‌های بزرگ فوتیال، این بار خانه پدر شعر نو ایران را از خطر ویرانی نجات دهند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *