عیدانه موسیقایی مراکز استانی با ۴۰ پرده رنگارنگ

به گزارش خبرگزاری فارس، سید حمیدرضا حسینی با اشاره به تدارک نوروزی شبکه‌های استانی برای نوروز ۹۷ گفت: در مجموع ۴۰ قطعه موسیقی جدید از تولیدات مراکز استان‌ها با موضوع نوروز و بهار برای پخش طی این ایام در نظر گرفته شده است.
وی افزود: اور بهار (ابر بهار) در مرکز اصفهان، واران در مرکز ایلام، روشنی خه ور در مرکز ایلام، باهار گلدی (بهار آمد) و باهار فصلی (فصل بهار) در در مرکز آذربایجان غربی، نوروز و بازی عیدانه در مرکز البرز، بهار در مرکز بوشهر، گل میخک و بایرام در مرکز چهارمحال و بختیاری، باغ بزرگ در مرکز بوشهر، بهار خوشبختی و بهار در مرکز خراسان رضوی، بهارانه،( اینجا ایران است ) حاصل همکاری مشترک مازندران – گلستان و خراسان – ( آینه بندون ) در مرکز خراسان رضوی ، ( هفت سین ) در مرکز خراسان جنوبی، لبخند و عید وطن در مرکز خلیج فارس و ( عطر بهار ) در مرکز زنجان برای ایام نوروز تولید شده‌اند.
مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های صدا و سیما با اشاره به تولیدات دیگر مراکز ویژه نوروز ۹۷ اظهار کرد: ( عطر بهار ) در مرکز سمنان، سه گاه در مرکز زنجان، عید و بهار در مرکز فارس، هناسه وهار (نفس بهار) و نسیم گل در مرکز کرمانشاه، ( ول و بلبل )، (تی جانه قوربان ) و ( نازنین گیلان ) در مرکز گیلان، عیدانه (هفت سین)، بهار پرگل، بهار لرسو، کلنجه رنگارنگ و عید آمد در مرکز لرستان، بهار و بیقراری در مرکز مازندران، آینه دل در مرکز مهاباد و دور بهاران و هوای عید در مرکز همدان از دیگر تولیدات نوروزی مراکز استانی صدا و سیما به شمار می‌روند.
وی افزود: این آثار در مراکز استان‌ها تولید شده اند و پس از اخذ مجوز پخش از شبکه‌های صدا و سیما، در سامانه آرشیو جامع دفتر موسیقی و سرود ثبت شده‌اند.
مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه مجموعه تولیدات موسیقایی مراکز استان‌ها در سال ۹۶ به رکورد کم نظیر ۶۲۰ قطعه اثر تصویب شده رسیده است گفت: در مورد نماهنگ‌های تولیدی مراکز هم باید گفت مراکز استانی در مناسبت‌های ویژه ، نسبت به تصویرگذاری بر روی آثار موسیقایی و تهیه کلیپ اقدام نموده‌اند.
وی ادامه داد: در سال ۹۶ بیش از ۳۴ قطعه نماهنگ و کلیپ از مراکز استانی، تایید و از شبکه‌های مختلف پخش شدند.
حسینی با اشاره به دو اثر ویژه انتخاباتی که اردیبهشت ماه امسال در مراکز استانی تولید شدند گفت: این دو اثر با عناوین «جشن مردم» و «موج حماسه» از شبکه‌های مختلف پخش شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
وی افزود: «روز پیروزی»، «آهنگ طوفان»، «سبز، سپید، سرخ» و «عشقی ماندگار» نیز عناوین چهار نماهنگ ویژه دهه فجر امسال هستند.
وی از تولید دو نماهنگ نوروزی در مراکز خبر داد و گفت: این نماهنگ‌ها با عناوین « اینجا ایران است » و « پیوند بهاری » از شبکه‌های مختلف پخش می‌شوند.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *