جداسازی جشنواره جهانی فیلم فجر برای جلوگیری از اتلاف هزینه

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست رسانه‌ای سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور سید رضا میرکریمی دبیر جشنواره دقایقی پیش در پردیس چارسو آغاز شده است.

 

نشست با نمایش و رونمایی از پوسترهای بخش‌های مختلف از جمله جام‌جهان‌ما، بازسازی کلاسیک‌ها، دارالفنون، جشنواره جشنواره‌ها، سینمای ایتالیا، مروری بر سینمای گرجستان، بازار، زیتون‌های زخمی و … آغاز شد.

میرکریمی در این نشست گفت: جشنواره جهانی فیلم چهارمین دوره از استقلال خودش را تجربه می‌کند که برای جداسازی آن کارشناسی‌های زیادی شد و یکی از دلایلش جلوگیری از اتلاف هزینه بود. از دو سال پیش مسئولیت این کار را بر عهده گرفتم و تیم خوب و حرفه‌ای داشتم و برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدتی داشتیم و تلاش کردیم جشنواره‌ای داشته باشیم که به اندازه سینمای ایران بلند آوازه باشد.

وی ادامه داد: دوست داریم با همه دنیا ارتباط داشته باشیم به مرز جغرافیایی قائل نیستیم اما به کشورهایی که هم ارمان هستیم و یا مشترکات فرهنگی زیادی با هم داریم مورد توجه ما هستند در مجموع دنبال دوستیابی هستیم. از پتانسیل سینمای ایران ظرفیت زیادی دارد که کمتر به آن توجه شده است.

وی در ادامه گفت: جشنواره فجر مانند همه جشنواره های دنیا اهداف ملی خودش را دنبال می کند‌. جشنواره باید بر اساس تغییرات فصلی نباید اهداف و مسیرش را تغییر دهد این نکته را سعی کردیم رعایت کردیم و کمترین تغییرات مدیریتی را اعمال کردیم و از تجربه دوستان همچنان استفاده کردیم. هزینه تبلیغات ما برای شناساندن جشنواره فجر بسیار پایین آمد چون مهمانان ما خودشان تریبون ما شدند و در سفرهایی که داشتیم متوجه شدیم که جشنواره ما را می شناسند و این نکته بسیار اهمیت دارد. امسال مهمان و فیلم های زیادی داریم. بیش از ۱۶۰ فیلم نمایش داده می شود و کسانی که جشنواره برگزار کردند می دانند که چه کار یخت و پر هجمی است اما با توجه به ساز و کار مناسب همه کارها در طول سال انجام شد. و کارهای مان را برای شب امتحان نگه نداشتیم.

او کفت: مرکزی به عنوان فیاپ وجود دارد که ما در خواست دادیم که به ایران بیاید سال گذشته و ما را بررسی کرد و امتیاز دهی کردند و در نهایت به ما در جشنواره کن گفتند که می توانیم به عنوان یک جشنواره با گرید A کار کنیم اما باید این حرکت ادامه دار باشد و امسال نیز دوباره به ایران می آیند این در پاسخ به نقدهایی که می گویند این جشنواره استاندارد نیست.

او گفت: گرچه به ما می گفتند شما نمی توانید پردیس چارسو را برای برگزاری جشنواره پر کتید اما حالا به جایی رسیدیم که واقعا باید بگویبم که جشنواره جهانی نیاز به کاخ مستقل دارد و در حال حاضر واقعا استقبال جامعه هدفی که دنبالش بودیم بیش از توان ما برای پاسخ گویی است.

 

این خبر در حال تکمیل است…

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *