شرایط جدید مدیریت تئاتر امیدوارکننده است/ انتقال فعالیت‌های کلیدی به خانه تئاتر

اصغر همت رییس هیئت مدیره خانه تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس درباره تغییرات مدیریتی در عرصه هنرهای نمایشی عنوان کرد: امیدوارم تغییرات جدید باعث شود اتفاقات خوبی در عرصه تئاتر کشور رخ دهد، کما اینکه انتظارش هم می ‌رود.

وی در ادامه افزود: امیدواریم افتتاح خانه تئاتر هم باعث شود کمی حال تئاتر ما خوب شود و شرایطی فراهم شود که اساسنامه‌ خود دولت و وزارت ارشاد که هجده سال پیش تصویب شده بود و اعتمادی برای اجرای آن وجود نداشت به خانه تئاتر محول شود. دولت در این زمینه باید نقش حمایتی،‌ هدایت و نظارتی داشته باشد و امور اجرایی را حداقل در عرصه برنامه‌ریزی و ترسیم آن چیزی که به تخصص باز می‌گردد، کم کم به خانه تئاتر باز گرداند.

همت با ابراز امیدواری از شرایط جدید مدیریت تئاتر کشور گفت: باید نگاه کلان‌تری به تئاتر داشته باشیم، دولت نسبت به عرصه فرهنگ و هنر بیشتر توجه کند.

این بازیگر مدعی شد: این چهل سال قدری بی‌مهری به عرصه فرهنگ و هنر شده است امیدواریم همین روزها شرایط بهتر شود.

وی درباره انتقال امکانات و مدیریت خانه تئاتر گفت: همه کارها و فعالیت‌های مهم مدیریتی به مکان جدید منتقل می‌شود اما برخی اجراها،‌ تمرینات و برنامه‌ها در صورت نیاز در ساختمان قدیمی صورت می‌گیرد.

این کارگردان و بازیگر تئاتر و رییس هیئت مدیره خانه تئاتر با اشاره به اینکه فعالیت‌های خانه تئاتر را با پنج نفر شروع کردند، گفت: مطمئنا الان نیاز به نیروهای متخصص بیشتری در ساختمان جدید داریم که در عرصه‌های طبقات،‌ نور، صدا، سالن و دیگر بخش‌ها ما را یاری دهند، چرا که مطمئناً مراجعه‌کنندگان ما در این ساختمان نسبت به وضعیت بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *