شناسنامه تابلو فرش ایرانی فرصتی برای صیانت از آن فراهم کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی روز دوشنبه در سفر یک روزه خود به آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری شهر سردرود اظهار کرد: در بین کالاهای فرهنگی و هنری، کالایی مثل فرش نیست که با هویت مردم گره خورده و هنر ایرانی در آن تجلی یافته باشد.

وی ادامه داد: فرش ایرانی از ریشه عمیق و هویتی ایرانی و اسلامی بهره مند و دارای اجزای معرفتی، هنر قدسی و زیباشناسی است.

صالحی افزود: فرش ایرانی به عنوان یکی از مهم ترین کالاها در حوزه اشتغال آفرینی و صادرات کالاهای فرهنگی، هنری و اقتصاد کشور است و جایگاه والایی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سردرود با داشتن ٨٠٠ کارگاه فعال تولید تابلو فرش برای هزاران نفر از جمعیت این شهر و سایر شهرهای استان اشتغال آفرینی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تولید صدها میلیارد ریال تابلو فرش طی سال های اخیر در سردرود، سرمایه عمیق در رونق اقتصادی این شهر به شمار می رود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم حفاظت و صیانت از شناسنامه ایرانی در قالب تابلو فرش گفت: شناسنامه تابلو فرش ایرانی فرصتی برای صیانت از این کالای ارزشمند را فراهم کرده است.

صالحی اضافه کرد: وضعیت اقتصادی و هنری مردم این شهر می تواند الگویی برای سایر شهرستان ها باشد، زیرا ارزش افزوده فرهنگی،هنری و اقتصادی برای آن ها به ارمغان می آورد.

امام جمعه و رییس شورای اسلامی شهر سردرود نیز در این نشست خواستار احداث مجتمع فرهنگی بانوان و ایجاد آمفی تئاتر در این شهر شد.

در این آیین طرح شناسنامه تابلو فرش ایرانی به صورت نمادین رونمایی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از مرکز عرضه و فروش تابلو فرش و کارگاه بافت تابلو فرش سردرود بازدید کرد.

شهر سردرود با حدود ٤٠ هزار نفر جمعیت در بخش مرکزی تبریز واقع شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *