«ایست…گاه بعدی» به اجرای عمومی می‌رود/ تئاتر دانشگاهی نیازمند حمایت است

احمد صمیمی کارگردان نمایش «ایست…گاه بعدی» حاضر در بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به خبرنگار تئاتر فارس گفت: جشنواره تئاتر دانشگاهی شاید به لحاظ مادی برای بازیگران و کارگردا‌ن‌ها چیز زیادی نداشته باشد اما به لحاظ جایگاه معنوی و شرایطی که پس از آن برای گروه‌ها رقم می‌خورد، دارای اعتبار است.

وی در ادامه افزود: رقابتی که بین گروه‌ها در عرصه تئاتر وجود دارد، اتفاقات پس از آن را برایشان رقم می‌زند.

صمیمی درباره نمایش «ایست…گاه بعدی» گفت: این نمایش توسط هما پریسان نگارش شده و بازیگرانش فریبا امینیان، ایمان نظیفی، هما پارسائی،‌ احمد صمیمی و امین وحیدی‌پور هستند.

وی همچنین توضیح داد: نمایش درباره خانواده‌ای است که دختر خانواده سر یک تعصب و اشتباه، کشته شده و حال این خانواده هستند که با واکاوی شرایطی که در آن اجازه صحبت کردن به دختر فوت‌شده را نداده‌اند، وضعیت خود را بررسی می‌کنند و با خود و همدیگر روبه رو شده و در نهایت پشیمان می‌شوند.

صمیمی، ویژگی این نمایشنامه را سادگی در عین پیچیدگی به شمار آورد و گفت: نمایش ساده اما پر محتوا است ما در تئاتر به سادگی به بیان حرف‌هایمان می‌پردازیم، تئاتر از هیچ چیز به همه چیز می‌رسد و من هم سعی کردم که اتفاقات خوب را در عین سادگی اما پرمحتوا به بیان  بیاورم.

وی با بیان اینکه نمایش «ایست…گاه بعدی» فردا در دو سانس به اجرا می‌رسد، گفت: متأسفانه فرصت نکردم به دلیل تمرینات عصرگاهی تا شب به دیدن کار دیگری بروم. جشنواره تئاتر دانشگاهی اگر درست هدایت شده و حرفه‌ای بدان نگاه شود، جشنواره خیلی خوبی است و سطحش حفظ می‌شود؛ این تجربه برای دانشجویانی که به دنبال اهدافشان هستند خیلی خوب است و در آینده اتفاقات خوبی برایشان رقم می‌زند و کمک می‌کند راحتتر وارد دنیای حرفه‌ای شوند.

این کارگردان جوان با اشاره به اینکه هنوز بودجه گروه‌ها پرداخت نشده است،‌ گفت:‌ وزارت علوم و دولت باید حمایت بهتری از جشنواره داشته باشند تا کارها بهتر دیده شوند.

صمیمی همچنین درباره اجرای عمومی کارشان گفت: پس از جشنواره همین کار را تلاش داریم اجرای عمومی ببریم، البته سالنش بستگی به برگزیده شدن کار ما دارد، الان چند سالن را مدنظر داریم. یک کار دیگر با نام «من تا مرز من» را برای جشنواره فتح خرمشهر فرستادیم و «مصیبت لوطی وارانه» را نیز در حال تمرین داریم.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *