اجرای آیین ترتیل‌خوانی ماه رمضان در ۱۷۰۰ نقطه کشور/ برپایی ۱۱۰ محفل باحضور قاریان مصر و افغانستان

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، نشست خبری تبیین برنامه‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام ماه مبارک رمضان با حضور حجت‌الاسلام علی مقنی معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف برگزار شد.

در این برنامه، مقنی از برگزاری ۱۱۰ محفل شاخص با حضور قاریان خارجی خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در استان‌های مختلف با حضور قاریان ممتاز کشورمان و یک قاری از مصر و دو قاری از کشور افغانستان برگزار خواهد شد.

وی از برپایی ۸ محفل شاخص ویژه پخش از شبکه قرآن خبرداد و گفت: این محافل با همکاری شبکه قرآن و با حضور قاریان بین‌المللی کشورمان در ۸ استان برگزار و از شبکه قرآن پخش خواهد شد.

مقنی به برپایی آیین ترتیل‌خوانی در بقاع امامزادگان کشور خبرداد و گفت: آیین ترتیل‌خوانی امسال در بیش از ۱۷۰۰ بقعه سراسر کشور برگزار می‌شود که ۴۶ محفل از شبکه‌های استانی و برخی شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.

وی به مأموریت سازمان اوقاف در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: امسال بخش حفظ نمایشگاه قرآن به سازمان اوقاف سپرده شده که در آن به ارائه محصولات آموزشی، مشاوره حفظ، برپایی کارگاه آموزشی حفظ، بررسی حفظ قرآن در دیگر کشورها خواهیم پرداخت البته یک فعالیت ویژه در این بخش داریم که با عنوان قرآن آباد خواهد بود و در آن شهرستان‌هایی که فعالیت ویژه در زمینه حفظ قرآن دارند را معرفی می‌کنیم. همچنین استودیوی شبکه قرآن هم در این بخش مستقر است و به معرفی فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف در حوزه حفظ قرآن می‌پردازد. 

مقنی درخصوص سهمیه تهیین شده برای سازمان اوقاف در طرح ملی حفظ گفت: از سوی ستاد طرح، موضوع تربیت ۵۳۷ هزار حافظ جزء ۳۰ قرآن برای اوقاف تعیین شده که این کار در سراسر کشور آغاز و با قوّت پیش می‌رود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *