جلب نظر مخاطبان در «دیر راهبان»/ منتظر اتفاقات خوبی در تئاتر هستیم

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، سینا راستگو بازیگر و کارگردان تئاتر که سال گذشته کارگردانی نمایش «دشمن خدا» از هنریک ایبسن را بر عهده داشت، این روزها دستیار کیومرث مرادی در نمایش «دیر راهبان» است. این نمایش از ۲۲ خرداد در تئاتر شهر آغاز شده و تا ۲۰ تیر ماه نیز ادامه دارد.

راستگو درباره حضورش در این نمایش در گفت‌وگو با فارس گفت: کیومرث مرادی ۱۰ سال است که استاد من هست، در هر دو کار قبلی که داشتم (دشمن خدا و مرگ و دوشیزه) مشاور و تهیه کننده کارهای من بود.

وی در ادامه افزود: این کار هم برای گروه کمپانی تئاتر امید است همه ما یک تیم هستیم و با هم کارهایمان را انجام می‌دهیم. خوشبختانه استقبال از کار خوب بوده البته روزهای اول که به ماه رمضان و جام جهانی خورد کمتر و الان خود را پیدا کرده است.

وی درباره نمایش دیر راهبان گفت:‌ این نمایش فرایرا دکاسترو نویسنده و کیومرث مرادی کارگردانی آن را برعهده دارد و بازیگرانی چون رضا داودوندی، حمیدرضا رفاهی، هامون سیدی، سلمان صالحی، پانته‌آ قدیریان، محمد مسگری، میلاد معیری، محسن نوری و محمد ولی‌زادگان در آن ایفای نقش می‌کنند.

راستگو با اشاره به اینکه کارهای بازنویسی یک متن را انجام می‌دهد، گفت: این متن یک درام اجتماعی است که که قبلا کار نشده و به نوعی یک متن زیرخاکی محسوب می‌شود که چون خیلی قدیمی است نیاز به بازنویسی دارد و هیچ استفاده‌ای از آن نشده است اما در همان حال و هوای دشمن خدا و دیگر نمایش‌ها است.

وی با بیان اینکه تا یک ماه دیگر استارت کار زده می‌شود، افزود: این کار پر پرسوناژ بیش از ۲۰ بازیگر خواهد داشت که اگر همین منوال پیش برود تا ماه آینده تمرینات را شروع می‌کنیم.

راستگو درباره شرایط تئاتر و پیش‌بینی‌هایش گفت: امسال به نظرم اتفاقات خوبی در عرصه تئاتر بیفتد، شاید جشنواره تئاتر فجر سال گذشته و قدم‌های مثبتی که در آن در بخش مرور و دیگر بخش‌ها رخ داد امسال این جریان را بهتر هدایت کند، الان هم که آقای کرمی در مرکز هنرهای نمایشی آمده اند و به نظرم کلا اتفاقات خیلی خوبی امسال بیافتد و ما امیدوار هستیم.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *