آیین نامه تئاتر خصوصی تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست مدیران تماشاخانه‌های خصوصی با شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی به منظور بررسی مسائل و راهکارهای بهبود شرایط تماشاخانه‌های خصوصی برگزار و سرفصل‌های آیین‌نامه تماشاخانه‌های خصوصی از سوی شهرام کرمی معرفی شد.

کرمی در این نشست صمیمی با بیان این مطلب که سالن‌های خصوصی منفک از اداره کل نیستند و همان طور که هدف دولت تقویت بخش خصوصی بوده و هست برگزاری دوره‌ای چنین جلساتی لازم خواهد بود. اعتقاد دارم که ظرفیت سالن‌های خصوصی برای تئاتر نعمت است. دولت بدون سرمایه‌های بخش خصوصی نمی‌توانست پاسخگوی هنرمندان باشد بنابراین وظیفه خودمان می‌دانیم با این تئاتر تعامل و همکاری داشته باشیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی افزود: چهارچوب سیاست‌ها و وظایف اداره کل هنرهای نمایشی صیانت از جایگاه تماشاخانه‌های خصوصی، درک مشکلات سالن‌ها و کمک به رفع آن‌هاست. بی‌شک شما نیز در قبال هنرمندان و اداره کل وظایفی برعهده دارید.

کرمی در ادامه از مهدی شفیعی یاد کرد که با اعتماد به بخش خصوصی گام‌های موثری در این زمینه برداشته و همواره دغدغه تماشاخانه‌های خصوصی را دارد و گفت: در این راستا برای تدوین آیین‌نامه تئاتر خصوصی پیش‌قدم شدیم که در آن اهداف و وظایف بخش‌های دولتی، هنرمندان و تماشاخانه‌های خصوصی آمده است. این آیین نامه پس از تایید خانه تئاتر و توافق شما اجرایی می‌شود.

وی این آیین نامه را سند جامع تماشاخانه‌های خصوصی دانست که در چهار محور اصلی تنظیم شده که وظایف اداره کل هنرهای نمایشی، هویت سالن‌های خصوصی مانند شورای هنری، درجه‌بندی سالن‌ها، قوانین و مقررات نظارتی و نکات دیگر در آن تعریف شده است.

در ادامه این جلسه هر یک از سالن‌ها به طرح مسائل و راه‌کارهایی برای رفع مشکلات پرداخت.

مباحثی همچون حمایت مالی از تماشاخانه‌های خصوصی، جلب حمایت‌های مالی از دیگر نهادهای دولتی، شیوه‌های بهره‌‌مندی از تبلیغات شهری، برگزاری جشنواره تولیدات هر تماشاخانه، تهیه و انتشار گزارش‌های آماری از فعالیت‌های هنری تماشاخانه‌ها، تاثیر فضاسازی و امکانات زیرساختی بر بازخورد اجتماعی فعالیتها، توجه تماشاخانه‌ها به زمانبندی مراحل صدور مجوز اجراهاٰ، مشارکت در ارزیابی کیفی آثار، رقابت سالن‌های خصوصی و ضرورت رقابت سالم و تعامل سازنده در این صنف و … به تفصیل در این جلسه مورد دقت قرار گرفت.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *