آغاز دوره‌های مجازی حفظ قرآن برای کارکنان دولت/ برگزاری آزمون حفظ مشترکاً با اوقاف و آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس نشست خبری جشنواره جبرئیل امین ویژه گردهمایی حافظان کل مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) و تجلیل از ۲۶۰ حافظ قرآن این مؤسسه که در یک سال اخیر حافظ شده‌اند باحضور حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و مرتضی خدمتکار رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در ساختمان این معاونت برگزار شد.

موفقیت بیت‌الاحزان در تربیت حافظان قرآن الگویی برای دیگر مؤسسات

در این نشست خدمتکار طی سخنانی مؤسسه بیت‌الاحزان را نمونه موفق یک مجموعه مردم نهاد در فعالیت‌های قرآنی دانست و گفت: این مؤسسه می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق به همه نهادها معرفی شود و حضور قرآن‌آموزانی از دیگر کشورها در این مؤسسه گواهی بر این مدعاست.

رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد ادامه داد:‌ تلاش ما این است که با حمایت از مؤسسات مردمی و معرفی آنها به مردم فعالیت‌ نهادهای مردمی را پیش ببریم و از ورود به اجرا در این زمینه پرهیز می‌کنیم.

آغاز دوره‌های مجازی حفظ قرآن برای کارکنان دولت از نیمه مهر‌ماه

خدمتکار توسعه حفظ قرآن در میان کارکنان دولت را از دیگر برنامه‌های این معاونت برشمرد و گفت: طبق مأموریتی که از سوی ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن به ما محول شده توسعه حفظ قرآن در میان کارکنان دولت مقدماتش فراهم شده و در نیمه مهر‌ماه آموزش مجازی حفظ را با محوریت جزء ۳۰ برای کارکنان دولت آغاز می‌کنیم و پیش‌بینی ما این است که این اتفاق با همکاری وزارت آموزش و پرورش به خوبی اجرایی شود.

وی تربیت حافظان قرآن کریم را از دیگر برنامه‌های معاونت دانست و گفت: در این زمینه بودجه و اعتباری مشخص شده و ما ضمن ورود به موضوع ترویج حفظ در بین کارکنان دولت، حمایت از مؤسسات موفق در زمینه تربیت حافظان قرآن را هم در دستور کار داریم.

تولید محصولات فرهنگی در راستای فرهنگ‌سازی برای حفظ

رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد از تولید و عرضه محصولات فرهنگی توسط این معاونت خبر داد و گفت: توسعه حفظ قرآن در ابتدا به فرهنگ‌سازی نیاز دارد و ما تلاش می‌کنیم با تولید و توزیع محصولات و آثار در این زمینه گام‌های مؤثری برداریم.

برگزاری آزمون حفظ قرآن به صورت مشترک با اوقاف و آموزش و پرورش

خدمتکار از برگزاری آزمون حفظ قرآن کریم با مشارکت دیگر نهادها خبر داد گفت: سال گذشته این آزمون با همکاری سازمان اوقاف به صورت مشترک برگزار شد و امسال هم وزارت آموزش و پرورش ضلع سوم آزمون خواهد بود. همچنین در پایان طرح ۱۴۵۲ قرار است این آزمون اسفند ماه با مشارکت نهادهای این طرح هم برگزار شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *