سومین مجمع عمومی کانون کارگردانان هم به حدنصاب نرسید

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، مجمع عمومی شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران روز گذشته(دوشنبه ۵ آذرماه) با دستور جلسه «ثبت شدن یا نشدن کانون کارگردانان سینمای ایران در وزارت کار» قرار بود تشکیل شود؛ اما این شورا به خاطر حدنصاب نرسیدن اعضای حاضر، تشکیل نشد.

در متن دعوتنامه کانون کارگردانان آمده بود:« دستور جلسه این مجمع بحث، گفت‌وگو و رای گیری در مورد ثبت شدن یا نشدن کانون در وزارت کار است.

در دوره گذشته دو مجمع عمومی در این رابطه گذاشته شد که به حدنصاب نرسیدند ولی از نظر شورای مرکزی کانون کارگردانان عدم شرکت در مجمع عمومی در مورد وزارت کار، به منزله رای منفی یا مثبت نیست.

شورای مرکزی کانون با توجه به شرایط موجود و تصمیم مجمع عمومی خانه سینما مبنی بر پیوستن تمامی صنوف خانه سینما به وزارت کار، منتظر تصمیم قاطع مجمع عمومی در این زمینه است.

هر تصمیم اعضای محترم کانون کارگردانان در مجمع عمومی، برای شورای مرکزی فصل الخطاب بوده و موظف به پیگیری آن هستیم.»

این سومین مرتبه‌ است که شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با دستور جلسه «ثبت شدن یا نشدن کانون کارگردانان سینمای ایران در وزارت کار» اقدام به تشکیل مجمع عمومی می‌کند؛ اما به علت عدم حضور اکثریت اعضا و به حدنصاب نرسیدن اعضای حاضر، مجمع عمومی تشکیل نمی‌شود.

شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران اعلام کرده است که بزودی چهارمین  مجمع عمومی خود درباره این موضوع را تشکیل می‌دهد.

بنابراین گزارش، چند وقتی است که برخی از اعضای کانون کارگردانان آشکارا، نارضایت خود را از پیوستن این کانون به وزارت کار اعلام کرده‌اند؛ اما با این حال برخی از مدیران خانه سینما بر پیوستن کانون کارگردانان به وزارت کار تاکید دارند و علت اصلی این تاکیدها پیوسته مشخص نیست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *